Świąteczne-czytanki-dla-dzieci
Kategorie:

Świąteczne czytanki dla dzieci

Okres świąteczny to czas przepełniony magią. W dzieciństwie wywołuje mnóstwo pozytywnych skojarzeń. Nic tak dobrze nie rozwija wyobraźni, jak dobra książeczka. W wolnej chwili warto usiąść z dzieckiem i poznać świąteczne perypetie barwnych bohaterów. Oto tegoroczne propozycje, które umilą wieczory w blasku choinkowych świeczek. 

„Mruczęty. Kot Mikołaja” – zabawna historia o kociaku, który uwielbia spać i zupełnie nie przewiduje, że znajdzie się w środku świątecznej gorączki. Zapakowany w ozdobny papier trafi na mikołajowe sanie! Rymowana czytanka – autorstwa Lucy Rowland – to doskonały pomysł na przygodę w świątecznej atmosferze. Uroku książeczce dodają estetyczne, barwne ilustracje. 

„Gdzie jesteś, Precelku” – to pełna ciepła opowieść o szczeniaczku, który swoje nietypowe imię zawdzięcza pozycji w jakiej zasypia. Kudłaty maluch jest najlepszym przyjacielem Zuzi i ważnym członkiem rodziny. Podczas świątecznych przygotowań piesek niestety znika z oczu opiekunów. Jego wędrówka jest pełna przygód, tylko czy zdąży wrócić na święta do Zuzi? Aniela Cholewińska-Szkolik to autorka popularnej i cenionej serii książeczek o Misi. „Gdzie jesteś, Precelku” to czytanka bogato ilustrowana sympatycznymi rysunkami Oli Krzanowskiej. 

„Mikołajek. Święta są strasznie fajne” – to propozycja dla starszaków. Zbiór pełnych humoru opowiadań o grupie przyjaciół, którym czas upływa przy psotach w zimowej scenerii. Takie święta pozostają w pamięci na długo! René Goscinny, autor serii przygód o Mikołajku, stworzył wyjątkową postać, która bawi kolejne pokolenia. Mikołajek stał się jednym z najpopularniejszych, książkowych bohaterów dla dzieci. W zbiorze opowiadań nie mogło zabraknąć  ilustracji, których autorem jest słynny rysownik – Jean-Jacques Sempé. 

Biblioteka w Przedszkolu i Żłobku Norlandia Starachowice zaprasza!