Nowoczesne urządzenie muzyczne dla dzieci - Musicon
Kategorie:

Nowoczesne urządzenie muzyczne dla dzieci – Musicon

Musicon to produkowane w Polsce nowoczesne urządzenie muzyczne nie tylko dla dzieci, które pozwala na zabawę i motywuje do poznawania świata dźwięków, rozwija umiejętności matematyczne i projektowe. To muzyczny wynalazek, który umożliwia programowanie i odgrywanie utworów. Daje ono zaskakująco dużo możliwości edukacyjnych, umożliwia dokonywanie znaczących postępów, sprawia, że zajęcia są ciekawsze i urozmaicone.

Nauka kreatywnego podejścia do sztuki jest kluczowa w rozwoju dzieci. Musicon to instrument pozwalający dzieciom powyżej 3 lat na naukę kodowania i kompozycji muzycznych, zapewniając przy okazji świetną zabawę. Urządzenie pozwala dzieciom na komponowanie własnej muzyki, odtwarzanie ulubionych piosenek czy układanie wzorów, które później są odgrywane.

Produkt powstał z myślą o dzieciach. Stymuluje ich kreatywność. Dzieci nie muszą uczyć się jego obsługi, łapią to intuicyjnie, nie uczą się melodii, lecz eksperymentują i improwizują, komponują dźwięki we własnym stylu.

W efekcie jego stosowania zapewnia nie tylko rozwój muzyczny dzieci, ale stymuluje progres psychofizyczny na wielu jego płaszczyznach – usprawnia motorykę, koordynację, koncentrację, percepcję słuchową i dźwiękową..

Zaletą Musiconu jest fakt, że w zestawie oprócz zasadniczego urządzenia sprzedawane są również instrumenty muzyczne i elementy zabawowe, ale również materiały szkoleniowe oraz dydaktyczne umożliwiające zaplanowanie i przeprowadzenie zajęć. Urządzenie objęte jest gwarancją, a producenci zapewniają również szkolenia na każdym etapie użytkowania oraz opiekę serwisową. Ten polski wynalazek właściwie odpowiada na zapotrzebowania i wyznacza światowe trendy w dziedzinie edukacji oraz terapii osób z niepełnosprawnościami. 

Zasadniczo Musicon wygląda jak wielka, drewniana katarynka. Składają się na niego 3 modułowe instrumenty – młynek, dzwonki i bębenek, każdy zamontowany na magnetycznej ramie. Można je zdejmować, zmieniać kolejność, grać na nich oddzielnie. 

Jak to wszystko działa? Drewniany bęben zawiera 750 przycisków. Najpierw dźwignią należy wybrać tempo utworu. Następnie należy ułożyć przyciski w żądany wzór. Dźwięk z tych wysuniętych zostanie odtworzony. Choć brzmi skomplikowanie, obsługa jest dziecinnie prosta.

Tekst opracowany przez terapeutów z Integracyjnego Przedszkola Norlandia w Kętach, gdzie prowadzone są takie zajęcia dla dzieci.