Logopedyczne S.O.S.
Kategorie:

Zostaw dziecko w żłobku i wróć do pracy! Sprawdź, jak bezpiecznie i łatwo, powrócić do poprzednich zajęć.

Każdy rodzic wie, jak wiele energii i czasu, pochłania małe dziecko. Pierwszy rok jego życia, to nie tylko tak bardzo ważna pielęgnacja jego ciała, karmienie mlekiem, ale również okres, w którym rodzice poznają się z dzieckiem, poprzez obserwowanie jego zachowania oraz reakcji. Każda mama, która zdecydowała się na urodzenie dziecka, w świetle prawa, ma możliwość wykorzystania tak zwanego urlopu macierzyńskiego. To specjalny czas, w którym dziecko nawiązuje relacje z rodzicem, a matka, może stopniowo przygotowywać maleństwo, do powrotu do pracy. 

Moje dziecko ma już rok! Co dalej? 

Kobieta, która zdecyduje się na roczny urlop, w pełni wykorzystując go na wychowanie dziecka, nie ma łatwego powrotu do wykonywanych wcześniej obowiązków. Wpływa na to przede wszystkim szybki postęp, ale przede wszystkim dziecko, któremu trzeba zapewnić opiekę. Wiele mam, decydując się na powrót do pracy, do opieki nad dzieckiem, angażuje bacie, dziadka, ciocie lub inną, najbliższą rodzinę, której ufa i wie, że pod opieką tej osoby, nic złego nie przydarzy się maluszkowi. Są jednak mamy, które nie chcą, lub z jakiegoś powodu, nie mogą liczyć na opiekę ze strony rodziny. Co wtedy? Jakie rozwiązania ma mama, gotowa wrócić do pracy? 

Opiekunka do dziecka. Czy to dobry pomysł? 

Kiedy matka decyduje się na powrót do pracy, i niestety nie może liczyć na wsparcie najbliższych, najczęściej decyduje się na wynajęcie opiekunki, która posiadając ogromne doświadczenie, odpowiednio zaopiekuje się maluszkiem, pod nieobecność rodziców. W zależności od regionu, ceny za tego typu usługi, mogą być na tyle wysokie, że nie wystarczy nam na to pensji, lub po opłacie za usługę, niewiele zostanie na bieżące wydatki, jak wyżywienie, wyprawka dla dziecka, czy bieżące opłaty. Wizja zatrudnienia opiekunki, jest więc często bardzo nieopłacalna, lub zniechęcająca, a matka woli zostać z dzieckiem w domu, niż wrócić do pracy. Czy jednak jest to jedyne rozwiązanie? jak pogodzić wychowywanie dziecka, oraz prace zawodową? O to sprawdzony sposób! Żłobek dla maluszka. 

Zostaw dziecko w żłobku, i powróć do pracy! 

Niemal w każdym mieście, znajduje się żłobek. Ma on na celu, nie tylko zaopiekować się dzieckiem pod nieobecność rodzica, ale również wspomóc jego rozwój, poprzez liczne zajęcia, dostosowane do wieku dziecka. Podczas pobytu w placówce, dziecko ma zapewnione wyżywienie, ma kontakt z rówieśnikami, co korzystnie wpływa na rozwój, oraz ułatwia nawiązywanie kontaktów z innymi osobami w przyszłości. Doświadczone Panie, w zależności od wieku dziecka, karmią je, przebierają pieluszkę, a nawet usypiają, by dzień spędzony w placówce, niemal niczym nie różnił się od tego, które dziecko spędza z rodzicami w domu. Żłobek, nie jest też zbyt drogi, co pozwala na swobodny powrót mamy do pracy. W zależności od placówki, w żłobku mogą przebywać dzieci od kilku, do kilkunastu miesięcy, gdzie następnie, mogą rozpocząć swoją przygodę z przedszkolem. 
Jeśli jesteś mamą, którą nie jest w stanie zagwarantować opieki dla dziecka, a równocześnie, marzysz o powrocie do pracy, to koniecznie rozważ żłobek, który zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku, wyjdzie na dobre.