Jakie zabawy świąteczne z przedszkolakiem?
Kategorie:

Jakie zabawy świąteczne z przedszkolakiem?

Święta Bożego Narodzenia to bez wątpienia wyjątkowy okres w roku na który większość z nas czeka z utęsknieniem. Jest to bowiem najlepsza okazja aby spędzić czas z rodziną nie przejmując się codziennymi obowiązkami oraz problemami. Spora część osób poświęca ten czas na uroczyste przygotowywanie prezentów, dekoracji, na spędzanie czasu z bliskimi oraz odpoczynek po ciężko przepracowanym roku. Nie warto jednak w tym czasie zapominać o najmłodszych, którzy również powinni wziąć udział nie tylko w obchodzeniu tego święta ale również zapoznać się z tradycją oraz pomóc w przygotowywaniu różnego rodzaju dekoracji. Jest to najlepsza forma rozrywki dla naszych najmłodszych, którzy w tak młodym wieku są ciekawi świata i którzy szukają nowych i ciekawych wrażeń. Tak więc jest to najlepsza okazja aby to właśnie nasze pociechy mogły zająć się czymś pożytecznym coś co z pewnością wyjdzie im na dobre. Przy tym wszystkim nie warto zapominać o poświęceniu im odpowiedniej ilości uwagi.

Jakie zabawy świąteczne z przedszkolakiem?

Bez wątpienia jednym z najlepszych rozwiązań w związku z szukaniem zajęcia dla przedszkolaka w okresie świątecznym jest wymyślenie ciekawych zabaw. O ile w tym czasie będzie wystarczająca ilość śniegu warto zachęcić go do zabawy na dworze, która na pewno jest świetną rozrywką dającą mnóstwo frajdy. Jednak gdy chcemy zatrzymać swoją pociechę przy sobie w mieszkaniu jest mnóstwo innych równie ciekawych zabaw jakie możemy zaproponować. Pierwszą zabawą jaka przychodzi na myśl jest wycinanie śnieżek, następnie rozkładamy wycięte śnieżki na kocu i zaczynami nim poruszać. Wówczas spowodowany wiatr rozsypuje śnieżki po pokoju co z pewnością spodoba się najmłodszym. Równie ciekawym zajęciem okazuje się być dekorowanie choinki, zabawa ta charakteryzuje się dużą kreatywnością i zmuszeniem dziecka do myślenia. Jej formą zastępczą może być narysowanie choinki na papierze i dekorowanie w takiej właśnie formie. Tak więc odpowiadając na pytanie jakie zabawy świąteczne z przedszkolakiem? Można śmiało wybierać z pośród ciekawych opcji, które pozwolą dać mu mnóstwo radości ale jednocześnie zmusić do kreatywnego myślenia.

Ciche zabawy świąteczne

Oczywistą sprawą jest fakt, że większość z nas podczas okresy przygotowań świątecznych jest zajęta wieloma czynnościami w mieszkaniu. Wówczas nie mamy zbytnio możliwości przebywania z dzieckiem non-stop. Jednak nawet w takiej trudnej sytuacji nie jesteśmy skazani na pożarcie. Wszystko za sprawą tego, że możemy skorzystać z cichych zabaw świątecznych, które dadzą nam trochę oddechu. Jedną szczególnie ciekawą zabawą okazują się być klocki oraz wioska św. Mikołaja. Zadanie to polega na tym, aby maluch budował swoją wioskę Mikołaja co zajmie mu dłuższą chwilę, a my w tym czasie będziemy mogli wykorzystać ten czas na inne zajęcia. Oczywiście tego typu zabaw jest całe multum i to tylko od nas samych zależy na jakie się zdecydujemy. Warto pamiętać przy tym, że taki zabawy są z korzyścią dla dziecka, ponieważ pozwalają mu zapoznawać się z tradycją.

Dziecko a spędzanie świąt

Wydaje się być oczywiste to, że rodzice powinni uczyć swojego dziecka wielu rzeczy. Jedną z takich rzeczy jest nauka o Bożym Narodzeniu oraz o tradycji i formy spędzania czasu. To właśnie w zakresie rodziców jest przekazanie dziecku wiedzy oraz informacji na ten temat. Oczywiście nie chodzi tutaj wyłącznie o naukę ale przede wszystkim o naukę wynikającą z zabawy. Takich zabaw jak można przeczytać powyżej jest mnóstwo, warto zatem poświęcić chwilkę dla swojego dziecka i przedstawić mu formę spędzenia czasu w taki sposób aby mogło ono zbliżyć się oraz poczuć okres zbliżających się świąt. Okres dorastania najmłodszych to czas w którym dzieci uczą się bardzo wiele, są ciekawe świata oraz łatwo angażują się w różnego rodzaju zajęcia. Także nie warto dłużej zwlekać, najlepiej już teraz zapoznać się z różnymi opcjami zabaw dla najmłodszych, które mogą okazać się bardzo ciekawym rozwiązaniem będącym nie tylko formą spędzenia czasu ale przede wszystkim dającym sporo nauki.