Nauczanie języka angielskiego w Przedszkolu i Żłobku
Kategorie:

Nauczanie języka angielskiego w Przedszkolu i Żłobku

Nauczanie języka angielskiego juz nawet w żłobku ma bardzo duże znaczenie, ponieważ rozwija w dziecku naturalne predyspozycje językowe i ułatwia naukę w późniejszych etapach kształcenia. Język angielski to przede wszystkim zajęcia, angażujące wszystkie bodźce zmysłowe do pracy, dzieci śpiewają, tańczą, gestykulują, są e stanie zapamiętać teksty piosenek. Aktywność różnego rodzaju, z wielu dziedzin ma za zadanie umożliwić maluchowi poznanie świata, rzeczywistości. Ma wytworzyć w dziecku chęć samodoskonalenia i zdobywania całkiem nowych umiejętności a zlobek zapewnia pozytywne przeżycia już od pierwszych lat życia dziecka. Program języka angielskiego realizowany poprzez zabawę zapewnia wiele radości i motywacji do dalszej nauki.

Zlobek powinien kojarzyć się dzieciom z miejscem bezpiecznym oraz przyjaznym, do którego chętnie wracają. Tak samo nauka języka to przede wszystkim dobra, pełna śmiechu zabawa dzięki której wprowadzane są nowe słówka oraz zwroty poprzez różne rymowanki, zgadywanki, śpiew. Pamięć dziecka chłonie nowe rzeczy jak gąbka. Maluch, choć może nie do końca świadomy, że jest to inny język, będzie używał angielskich słówek w odniesieniu do rzeczy, które widzi. Na zasadzie skojarzeń. Widzi psa, powie: cat! Widzi kolor żółty, krzyknie: yellow. Rodzice nie powinni przejmować się tym, że maluch nie rozróżnia tego co polskie, a tego co angielskie.

Angielski, nawet w formie lekkiej zabawy, jest bardzo przydatny w dalszym etapie nauki. Angielski w żłobku może wyglądać niepozornie, ale daje naprawdę wiele.

Wiadomo, nauka języka angielskiego wymaga dużo systematycznej pracy. Dziecko na kolejnych poziomach swojej edukacji będzie musiało przykładać się coraz bardziej, by móc swobodnie opanować język. To oswajanie się z kolejnymi, prostymi słówkami. Nie można odbierać tego jako prawdziwą naukę. My stawiamy na dobro dziecka, na wzbudzenie w nim motywacji do kształcenia się. A jeśli zobaczy, że uczenie się może być zabawne, wesołe, przyjemne – te wspomnienia pozostaną w nim podczas dalszej drogi edukacyjnej.

Pare słów o roli muzyki w nauczaniu języka angielskiego

Muzyka pobudza wszystkie obszary rozwoju dziecka, zarówno ten intelektualny, społeczny, emocjonalny, motoryczny, jak również językowy, w tym naukę czytania i pisania. Jest ona łącznikiem między ciałem a umysłem i pozwala im harmonijnie współpracować. Zarówno dorośli jak i dzieci dzięki muzyce ćwiczą i wzmacniają swoją pamięć. Kontakt dzieci z muzyką od najwcześniejszych chwil życia pozwala im rozwijać naukę dźwięków i znaczenia słów. Dodatkowo muzyce często towarzyszy taniec jak również próba gry na prostych instrumentach, jak grzechotki, organki czy bębenki, co wspiera rozwój motoryki, a także umożliwia autoekspresję dziecka. 

Więcej o nas : www.norlandiaprzedszkola.pl

Wpis od Przedszkole i Żłobek Norlandia Wola