Kategorie:

Nowoczesne nauczanie języka angielskiego w przedszkolu

Nauka języków w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna. Przydaje się nie tylko podczas podróżowania do dalekich krajów i poznawania zwyczajów miejscowych. To też szansa na poprawienie swoich kwalifikacji zawodowych i też jest przyjemnością móc porozumiewać się w obcym języku. Znajomość języka angielskiego jest podstawą, ponieważ jest to najbardziej popularny język świata, który otwiera wiele bram i ułatwia funkcjonowanie w społeczeństwie. Czym szybciej się go człowiek nauczy, tym lepiej. 

Moomin Language School to innowacyjna metoda!

Każde dziecko chciałoby mówić po angielsku, a przynajmniej pragnie tego wielu rodziców. Widzą oni w tym większą szansę na lepsze poznawanie świata, co też w przyszłości może poskutkować zdobyciem lepszego wykształcenia, a w konsekwencji pracy. Obecnie jest wiele metod nauki angielskiego, jednak Moomin Language School bardzo wyróżnia się na ich tle. Zanim przejdziemy do jej opisu, trzeba wspomnieć, że została ona przygotowana przez ekspertów, którzy mają spore doświadczenie, bo aż 30-letnie i została poprzedzona dokładnymi badaniami. 

Czym tak naprawdę jest Moomin Language School? Przede wszystkim jest to połączenie krótkiej praktyki oraz aplikacji do nauki wraz z lekcjami grupowymi. To świetny sposób na naukę dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Warto powiedzieć, że jest to metoda, która doskonale sprawdza się w Przedszkolu Norlandia i wiele dzieci potrafi rozmawiać w języku angielskim. Istotnym czynnikiem, który ją wyróżnia jest to, że nie wymaga ona umiejętności czytania! Zapewne nie raz miało się okazję słyszeć o przypadkach, które polegały na tym, że dziecko chodziło latami do szkoły na język angielski, a efektów nie było żadnych. Niestety, kiepski program nauczania oraz niski poziom umiejętności przekazywania wiedzy zrobił swoje. Dlatego metoda opracowana przez Finów przynosi skutki od razu i jest dostosowana pod świat młodego człowieka. 

Jak wyglądają zajęcia i jakie są ich efekty?

Zajęcia wg metody Moomin Language School wygląda tak, że trwają one 5-15 minut dziennie. Sprawia to, że nie ma szybkiego znużenia i dzieci są w stanie skoncentrować się na ten krótki czas i przyswoić jak najwięcej. Ogromną jej zaletą jest to, że przekracza ona zwykły sposób nauczania. Uczy ona takich umiejętności jak krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów, co zdecydowanie pozwoli w przyszłości na łatwiejsze wyrażanie własnej opinii i być osobą bardziej pewną siebie. 

Przede wszystkim jest to uczenie przez zabawę, także dzieci w przedszkolu mogą przyswajać nowe wiadomości. Metoda ta jest wykorzystywana w Przedszkolu Norlandia i cały czas przynosi skutki nie tylko wśród dzieci uczęszczających, ale również tych, które ten czas mają za sobą. Dzięki Moomin Language School można z łatwością uczyć się również innych języków i jest to wykorzystywanie nowych środków technologii jak aplikacje, natomiast jest to też wpajanie młodemu człowiekowi ideę bezpiecznego korzystania ze środków w postaci narzędzi interaktywnych.