Kategorie:

Nauka języka obcego w Przedszkolu

W przedszkolach nauka języka odbywa się poprzez zabawę, sprawia to, że dziecko uczy się bez wysiłku. Dzięki kontaktom społecznym maluch wzbogaca swój słownik o nowe słowa i wyrażenia. Znajomość języka jest niezmiernie ważna, stanowi doskonały start w dorosłe życie.

Nauka języka pozytywnie wpływa na rozwój umysłowy dziecka. Wprowadzenie języka obcego w czesnym okresie malucha pozwala mu na ćwiczenie swojej pamięci, poznawanie innych kultur i tradycji oraz uwagę. Co najważniejsze od małego u dzieci kształtuje się świadomość społeczna i kulturowa. Obecnie najpopularniejszym językiem do nauki jest angielski, wiele treści do edukacji jest publikowana w tym języku. Znajomość angielskiego z pewnością w przyszłości ułatwi dziecku kontakt oraz zrozumienie zagranicznych artykułów.

Dzieci uczą się cały czas, a najskuteczniej przychodzi im wtedy kiedy mogą się bawić. Dlatego warto zadbać aby od najmłodszych lat (od 3 roku życia) wprowadzić dziecku język obcy. Nauka poprzez zabawy takie jak tańce, śpiewy, tablety, fiszki, scenki i itp. pozwalają na skuteczne przyswajanie wiedzy. Nauka języka ojczystego oraz obcego rozwija u dziecka obie półkule mózgu. Mózg dziecka jest bardzo plastyczny co sprawia, że szybciej wyłapują różnice w wymowie. Dlatego nauka dwóch czy trzech języków nie sprawia im trudności.

               W naszych Przedszkolach dbamy o naukę języków obcych, bo wiemy jak bardzo są istotne w dorosłym życiu. Bardzo ważna jest pomoc dzieciom w rozwijaniu umiejętności i kompetencji niezbędnych do odkrywania świata. Szczególnie znajomość języka angielskiego jest koniecznością. Dlatego świadomie zapoznajemy naszych młodych uczniów z językiem obcym na różne sposoby, aby stworzyć solidne podstawy do ich przyszłej nauki angielskiego.

Wybraliśmy Moomin Language School przede wszystkim dlatego, że wierzymy w jej jakość. Został opracowany przez fińskich pedagogów, a fińska edukacja jest uznawana za jeden z wiodących systemów edukacyjnych na świecie. Nasze placówki posiadają tablety z aplikacją Moomin Language, które świetnie sprawdzają się w nauce języka angielskiego. Dzieci dzięki kolorowym obrazkom oraz dźwiękom, które słyszą, powtarzają słówka utrwalając je.

Materiał opracowany na podstawie: https://blog.moominls.com/en?hsLang=en

Leave a ReplyCancel reply